25 червня 2024 року о 10.00 в приміщенні гімназії села Мишлятичі відбудеться річний звіт керівника закладу Мудрагелі Оксани Романівни про діяльність працівників гімназії протягом 2023-2024 н.р. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати захід.
30 червня 2023 року о 11.00 в приміщенні гімназії села Мишлятичі відбудеться річний звіт керівника закладу Мудрагелі Оксани Романівни про діяльність працівників гімназії протягом 2022-2023 н.р. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати захід.
Учні 5-9 класів гімназії села Мишлятичі віддали данину пам'яті славному сину України, зірці української і світової літератури,поету, художнику, пророку, мислителю, борцю- Тарасу Шевченку. Свічка горіла в його пам'ять, і сам Кобзар був незримо присутній у залі
Школярі ще раз переконалися,що Тарас Шевченко не мислив свого життя без України, яка стала його Голгофою, а воля - хрестом.Тому образ України - це найбільший діамант у його поетичній короні. Мелодійно звучали пісні на слова Тараса Шевченка і про нього, артистично учні інсценізували уривки із творів Великого Кобзаря про Україну, жінку, матір, а. також про сирітське життя Тарасика, роки заслання.
Учні відкрили свої серця назустріч слову- високому, мудрому, божественному...
Актуально звучать слова поета:.
Борітеся- поборете,.
Вам Бог помагає!
За вас правда,за вас слава
І воля святая!
Такі рядки - це зброя, яка допомагає українському народу боротися з ненависним, огидним ворогом - московським агресором.
Учитель української мови і літератури
Токарчик Надія.
"Популяризувати науку серед жінок треба зі шкільного віку —
показувати їм можливості інженерії, програмування, науки"
Юлія Безвершенко
11 лютого відзначили Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Це нове свято було прийняте Генеральною Асамблеєю ООН у 2016 році з метою забезпечення повного і рівного доступу до науки для жінок і дівчаток.
З нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці учні 5, 8 та 9 класів(педагоги О.Вітик, Л.Строган та М.Падяк) включилися у Всеукраїнський інтернет-конкурс «Жінки в науці». Виконуючи завдання, школярі дізналися про видатні наукові відкриття, зроблені жінками, та з'ясували, чому гендерні стереотипи шкодять як розвиткові науки, так і всього суспільства загалом. Результати: диплом I ступеня – 10 учасників, II ступеня - 4 , III ступеня -2 . Молодці!!!
Україні є чим пишатися. На даний момент в Україні жінок у науці 46% — майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі. Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу. Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше науковиць у галузі суспільних наук – 65,8%, медичних – 65,2%, гуманітарних -60,3%, у технічних науках — 34,1%.
Сучасна українська школа — не місце для упереджень і стереотипів, а День жінок і дівчат у науці – підтвердження того, що жінки грають важливу роль у науковому і технологічному співтоваристві.
14 .03.2023р.
Заступник керівника гімназії Л.Строган
У День пам'яті Т. Шевченка учні 4 класу (вчитель Мороз Л.Е) взяли участь у конкурсі «Йдемо з дитинства Шевченка», під час якого діти декламували вірші поета, переглядали відео про творчість Кобзаря, створювали асоціативний кущ життя, грали у «Тарасові» ігри. Діти відчули себе частинкою нашої держави, ще більше укріпили почуття гордості за такого пророка, якого подарувала нам Україна
Інтернет-олімпіади «На Урок» — цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя.
З метою виявлення та розвитку творчих здібностей здобувачів освіти, підвищення інтересу та загальної зацікавленості до вивчення математики, в тому числі шляхом підняття особистої самооцінки і розвитку впевненості в своїх силах, учні 6 класу (вчитель М. Падяк) та 5 і 8 класів(вчитель Л. Строган) взяли участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Зима 2023). Переможцями стали Ліпецька Олена , Люля Віталій, Вужик Володимир, Чайка Ігор, Парадівський Максим та Побережна Христина. Серед постійних учасників - Максим Бождан, призер XI та XIV інтернет- олімпіади з математики.
Натхнення, віри у свої сили, невичерпної енергії, впевненості у подальших конкурсних випробуваннях, юні математики!
Вчитель математики
Падяк Марія Йосифівна
Герої Небесної Сотні, яких вшановуємо у ці дні лютого, - це перші Герої російсько-української війни початку XXI століття. Їхній подвиг – назавжди у нашій суспільній пам’яті. Їхній подвиг – це те, що мотивує прокидатися щоранку та наполегливо робити свій вклад у перемогу України у повномасштабній війні.
Ніщо не змусить нас зійти зі шляху, який вимостили цілі покоління наших предків та наші сучасники. Серед школярів гімназії наш колишній випускник, а сьогодні – координатор Центру волонтеріату Мостищини Роман Ліпецький. Захоплююча розповідь про поїздки до наших захисників на передові позиції, на звільнені від ворога території не залишили нікого байдужим. Дуже радіють наші Зихисники дитячим малюнкам і зберігають їх як обереги. А вареники, домашня випічка, солодощі – все це нагадує їм тепло рідного дому. Велика сила, а на війні особливо відчутна, - сила молитви матері, рідних, друзів, дітей. Тож не забуваймо про це. Молимося і духовно підтримуємо наших Захисників.
Школярі , педагоги та батьки активно включаються у благочинність для ЗСУ: збирали необхідні речі, в’язали маскувальні сітки, виготовляли окопні свічки, малюнки з побажаннями.
Щирі слова подяки присутні висловили всім волонтерам за їх титанічну працю. У такий важкий і болючий час лише єднання усіх, допомога, підтримка додають сили і віри, пришвидшують Перемогу.
Вічна пам'ять Героям Небесної Сотні! Шана і вдячність усім борцям за незалежну й суверенну Україну! Обов'язково переможемо! Слава Україні!
Класний керівник 9 класу Марія Падяк
21 лютого 2023 р.
Всесвітній день домашніх тварин відзначається щорічно 30 листопада.
Це свято присвячене відданим і улюбленим «братам нашим меншим»,які потребують теплоти та турботи.Офіційно воно було затверджено у 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників тварин.Головна мета - розвинути в людях почуття відповідальності за живих істот й вкотре нагадати суспільству про те,що «воно несе відповідальність за тих,кого приручило».
Домашні тварини,які живуть пліч-о-пліч з людиною постійно потребують її підтримки,турботи,догляду.
Але натомість вони дарують нам свою любов та відданість.Домашній улюбленець часто замінює своєму господарю близьку людину,рятуючи її від самотності і смутку,знімаючи стрес,а іноді захищаючи від ворогів. Ми маємо піклуватися про наших друзів так само,як ми піклуємося одне про одного.
Саме тому, освітній портал Алаба організував Всеукраїнський конкурс дитячої творчості до Всесвітнього дня домашніх тварин «Мій домашній улюбленець».
Учениця 2 класу гімназії с.Мишлятичі Штахлюк Андріана зайняла ІІ місце у номінації: декоративно-прикладне мистецтво (робота з паперу),вчитель - Сціра Т.М.
Учениця 9 класу гімназії с.Мишлятичі Юркевич Мар‘яна отримала ІІ місце у номінації: авторська фотографія,вчитель -Сціра А.В.
24.12.2022р.
Вчитель початкових класів
Сціра Т.М.
Україна понад усе!
Зі слів молитви зшию сорочину.
Ворожа куля - серця не торкнись!
Живим і неушкодженим в родину,
Будь ласка, кожен воїн повернись!
Ця зустріч не планувалася, не готувалася, а стала справжньою несподіванкою для шкільної спільноти. Сльози радості, щирі обійми та слова подяки – все це від хвилювання та вдячності колишньому учневі, а нині - захиснику України.
До гімназії с. Мишлятичі навідався випускник нашого освітнього закладу Крушинський Ігор Романович. Про відпустку не повідомляв батьків: хотів, щоб вийшла несподіванка. А наступного дня вирішив відвідати свою школу.
Діти привітали захисника зворушливими рядками сучасної поезії. А ще висловлювали захоплення нескореністю та хоробрістю тих, хто став на захист рідної землі.
Ігор Романович розповів школярам про військові будні, про сміливість і мужність українських захисників.
Із словами сердечної подяки та побажаннями МИРУ, ПЕРЕМОГИ та ЗДОРОВ'Я до воїна звернулися вчителі. Керівник гімназії Мудрагеля Оксана Романівна подарувала бійцю ікону «Таємна вечеря» як один з важливих символів християн, що допомагає знайти душевний спокій, отримати Боже благословення у всіх справах і починаннях. Просимо Божої опіки для усіх наших воїнів.
Нехай якнайшвидше закінчиться війна, а наші мужні захисники живими й здоровими повернуться додому! Хай настане швидше ПЕРЕМОГА І МИР!
У нас ОДНЕ БАЖАННЯ НА ВСІХ,
ОДНЕ !!! І ВОНО ОБОВ'ЯЗКОВО ЗДІЙСНИТЬСЯ!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! Педагог-організатор
Ящишин Олександра Василівна,
27.12.2022р.
Життя - це найдорожчий скарб.В дитинстві ти не розумієш,що ним треба дорожити і здоров‘я берегти.Нам здається,що життя - безкінечне.Та насправді це не так,мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди.Щоб цього не сталося,потрібні знання,вміння,як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне,чітко їх дотримуватись.
Традиційно в гімназії с.Мишлятичі проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху,метою якого є профілактика травматизму за участю дітей, вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками були проведені : заняття «Небезпечні предмети» ,гра-квест «Безпека на дорозі» ,консультація для батьків «Безпека дорожнього руху в умовах війни», виховна година «Безпека руху на дорозі», екскурсія «Безпечний маршрут «Дім - школа»,година класного керівника «Дорога до школи»,проєкт «Безпека на дорозі - безпека мого життя». Учні зустрілися з представниками патрульної поліції.
Діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на вулицях,дотримуватись правил дорожнього руху.Адже від цього залежить їхнє життя і здоров‘я.
11.11.2022 р.
Вчитель основ здоров‘я
Сціра А.В.
Колядує вся родина
Відчиняйте двері ясенові,
Бо
Різдво ступає на поріг -
Знак
добра, Господньої любові
В
світлі Вифлеємської зорі!
Різдво – свято, сповнене магічного настрою, коли кожна людина вірить у здійснення бажань, навіть у диво. З покоління в покоління передаються традиції святкування Різдва Христового. Бабуся, мама чи інші близькі люди вчили змалечку дітей молитви та колядки. А колядок багато, але усі захоплюють дух своєю неповторністю та багатством мелодій.
Керівник гімназії Мудрагеля Оксана Романівна запропонувала провести такий захід, у якому діти та дорослі відтворюватимуть ті давні звичаї святкування народження Спасителя.
До свята «Колядує вся родина» готувалися всі: діти, батьки, вчителі. Збиралися, щоб порадитись, яку колядку вибрати, яку виставу чи віншування додати, як представити клас.
Чудові костюми учасників дійства, святково декоровані столи, запах свіженьких пампушків, прикрашена ялина – все це створювало атмосферу домашнього затишку й родинного духу Різдва.
Керівник гімназії Оксана Романівна відкрила захід поезією Людмили Коротун «Коли збирається в дорогу рік Старий…».
Ведуча свята Бождан Ірина Володимирівна запрошувала кожен клас та їх групу підтримки, а першими виступили здобувачі освіти 6 класу разом з батьками. Вони підготували інсценізацію, де сім'я зібралася у Святвечір. Радості батькам додалося, коли син повернувся з війни.
Мелодії колядок перепліталися із щирими словами подяки нашим захисникам. Присутні витирали сльози, коли зазвучала коляда «Сумний Святий вечір…». Діти та дорослі складали молитви за настання миру, бо у всіх українців одне бажання – мир і спокій в Україні.
Школярі 7 класу разом з батьками та поеткою Галиною Вінярською передали розмову Ангеликів, які благають Бога про припинення війни.
Чудове свято ще довго буде залишатися у серцях всієї шкільної родини. Колядки « З нами Бог», « Запрягайте коні в сани», «Нічка та ясная зорями світила…», «Колядує Україна» та інші будуть лунати у кожній домівці, щоб сповістити світу про народження Божого Сина.
Хай уся земля почує -
Україна
колядує!
Педагог-організатор
Ящишин Олександра Василівна
23.12.2022р.
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час
розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.
Діти із нетерпіння чекають щедрого Миколая, пишуть йому листи, вивчають вірші, співають пісні.
Святий Миколай щороку приходить у кожну хатину і обдаровує кожну дитину. Не залишилися без
уваги Святого Миколая і вихованці гімназії с.Мишлятичі.
Шумно і гамірно було у нашому святковому залі. Хвилювалися і дорослі, і діти. Адже сьогодні ми
живемо у дуже важкий період для нашої України, час страшної війни…
Та із щирою молитвою та вірою в Бога ми провели чудове свято. Учні 3 класу разом із батьками, під
керівництвом вчителя Грицалик О.І. підготували для присутніх виховний захід
«Миколаю,Миколаю,подаруй нам мир із раю!».
Із уст батьків та дітей линули прохання -молитви за захист наших воїнів, за мир та перемогу для
нашої країни, лунали ніжні колядки та пісні про Святого Миколая. Присутнім дуже сподобались
хореографічні композиції, які виконали наші Зірочки та Ангелята.
Діти не стримували радісних емоцій та висловлювали вдячність Святому Миколаю та нашим
спонсорам за солодкі подарунки. Та усі ми чекаємо найціннішого подарунка від Чудотворця Миколая
та Господа Бога-це Мир і Перемога для нашого народу.
Вчитель 3 класу
Грицалик О.І
19.12.2022
Поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя.
З любов'ю до тварин в душу людини приходить повага до іншого життя, неприйняття насильства. Хоч люди бувають дуже жорстокі, але завжди є милосердні, співчутливі з добрим серцем і їх значно більше.
Любові, співчуттю, милосердю людина починає вчитися з дитинства. Саме тому в рамках тижня дитячих мрій та добрих справ ми провели урок про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Зрозуміли, що потрібно бути уважними і дбайливими до наших кудлатих друзів, ніколи не кидати їх на життєвій дорозі .🐕🐕🦺🐈🦜
12.12.2022
Вчитель початкових класів
Зінько С.М.
8 грудня у спортивному залі Волицького НВК відбулися шкільні змагання з настільного тенісу серед учнів 5-9 та 10-11 класів ЗЗСО Шегинівської сільської ради. Метою проведення змагань була популяризація настільного тенісу, зміцнення здоров’я дітей та залучення їх до фізичної культури як складовому елементу загальнонаціональної культури.
Відповідно до умов проведення, змагання проводилися у двох вікових групах: середній 5-9 та старшій 10-11 класи окремо у юнаків та дівчат. В кожній віковій групі команда закладу могла представити по два учасника (1 юнак та 1 дівчина).
На змагання прибули юні, талановиті та по спортивному завзяті учні Балицького НВК, Гімназії с. Мостиська Друга, Гімназії с. Поповичі, Гусаківського НВК, Гімназії с. Мишлятичі, Гімназії с. Боляновичі та Волицького НВК. Із спортивним святом учасників змагань привітали господарі змагань заступник директора Волицького НВК – М. Маланчук та методист відділу ОКМС Шегинівської сільської ради В. Калита, побажавши успіхів та перемог на сьогоднішньому турнірі.
Змагання відбувалися за круговою системою «кожен з кожним», у відповідній віковій категорії (юнаки та дівчата). Кожен з учасників проявив хороші свої вміння і якості, запеклу боротьбу за призові місця.
Переможці та призери змагань були нагородженні медалями та почесними грамотами відділу ОКМС Шегинівської сільської ради. Нагороди юним спортсменам разом з заступником Волицького НВК М. Маланчук вручала начальник відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Шегинівської сільської ради М. Костюк, яка подякувала усім за участь та небайдужість до занять фізичною культурою та спортом, а також побажала міцного здоров’я та подальших успіхів у будь-яких починаннях.
08.12.2022
Вчитель фізичної культури
Бождан Ірина Володимирівна
Хоч не одне уже пройшло століття
З народження Сковороди,
Та мудре його слово
Жило, живе і житиме завжди.
Андрій Галушко
Виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас, педагогів та школярів гімназії с.Мишлятичі.
Сковорода промовляє… На таку тему у народознавчій кімнаті-музеї дев`ятикласниками проведено флешмоб за афоризмами славетного мислителя. Присутні мали нагоду пройнятися філософськими та соціальними поглядами народного мудреця, вчителя, філософа, зануритись у глибину його висловлювань. «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно подібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою».
Сьогодні дуже важливо продовжувати життя та популяризацію нашої культури, проти якої воює ворог. Варварське знищення нашої культурної спадщини – тому підтвердження. Це свідомі злочини російських загарбників, бо ворог намагається стерти нашу ідентичність. Григорій Сковорода — один з найяскравіших українців. Заради нашого майбутнього маємо популяризувати спадщину видатного письменника та громадського діяча й тримати стрій, наближаючи перемогу України.
М. Падяк,
класний керівник 9 класу
06.12.2022
1 грудня у спортивному залі Волицького НВК відбулися шкільні змагання з шашок серед учнів 5-9 та 10-11 класів ЗЗСО Шегинівської сільської ради. Метою проведення змагань була популяризація ігор у шашки, організація фізкультурно – оздоровчої та виховної роботи, підвищення соціальної активності і залучення до занять фізичної культури як складового елементу загальнонаціональної культури, пропаганди здорового способу життя серед учнів закладів освіти.
Відповідно до умов проведення, змагання проводилися у двох вікових групах: середній (5-9 класи) та старшій (10-11 класи) окремо у юнаків та дівчат. В кожній віковій групі заклад могли представляти по два учасники – 1 хлопець та 1 дівчина.
На змагання прибули юні, талановиті та по спортивному завзяті учні Балицького НВК, Гімназії с. Мостиська Другі, Гімназії с. Мишлятичі, Гімназії с. Поповичі, Гімназії с. Золотковичі, Шегинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Гусаківського НВК та Волицького НВК.
Змагання відбувалися за круговою системою «кожен з кожним», у відповідній віковій категорії (юнаки та дівчата). Турнір видався цікавим і напруженим одночасно. Кожен з учасників проявив хороші свої вміння і якості, запеклу боротьбу за призові місця. За підсумками ігор переможцями та призерами сьогоднішнього дійства стали:
- у середній віковій категорії серед дівчат 5-9 класи:
І місце – Мусійовська Діана (Волицький НВК);
ІІ місце – Пакліковська Марія (Гімназія с. Мишлятичі);
ІІІ місце – Торба Софія (Балицький НВК.);
- у середній віковій категорії серед хлопців 5-9 класи:
І місце – Ліпецький Андрій (Гімназія с. Мишлятичі);
ІІ місце – Козак Святослав (Волицький НВК);
ІІІ місце – Пелещак Ростислав (Гімназія с. Мостиська Другі.);
Переможці та призери змагань були нагородженні медалями, солодощами та почесними грамотами відділу ОКМС Шегинівської сільської ради. Нагороди юним спортсменам разом з головним суддею змагань Олексієм Буциком, депутатом Шегинівської сільської ради Романом Ковалем, отцем Іваном Витрикушем та керівником Волицького НВК Юлією Мусійовською вручала голова Шегинівської сільської ради Оксана Павуцьо, яка подякувала усім хто долучився до сьогоднішнього дійства, побажавши здоров’я, позитиву і спортивного натхнення.
01.12.2022
Вчитель фізичної культури
Бождан Ірина Володимирівна
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Здавна хустка вважалась українським національним
аксесуаром,який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності,любові,вірності,прощання,скорботи,оберегом і важливим ритуальним предметом.Це - невід‘ємна частина української культурної спадщини.
Хустина є оберегом жінки з давніх-давен.Дівчата,в основному,носили стрічки,віночки,а коли жінка виходила заміж,то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом,оберегом сім‘ї,родини.
Нехай барвисті,як сад навесні наші українські хустки залишаються в серці кожної українки.
07.12.2022р.
Вчитель початкових класів
Сціра Т.М.
Щорічно 6 грудня відзначається День ЗСУ.
Збройні сили України -це меч і щит держави,наша опора і захист.Найкращі сини і дочки нашої Батьківщини борються в Збройних силах за незалежність і свободу.
На честь свята учні 2 класу гімназії с.Мишлятичі написали листи-подяки, «зв‘язали» рукавиці для ЗСУ. Низький уклін нашим захисникам.Щира подяка за спокійний сон і можливість навчатись у школі.Нехай Господь Бог охороняє їх,посилає здоров‘я. Все буде Україна!
06.12.2022р.
Вчитель початкових класів
Сціра Т.М.
Усім відомо, який жахливий вплив на здоров’я людини чинить така шкідлива звичка як куріння . З метою профілактики до Міжнародного дня проти куріння у гімназії с.Мишлятичі соціальним педагогом Подобінською С.О. проведено усний журнал на тему «Вейп-модний девайс чи зброя уповільненої дії» . Учні приймали участь у вправах: «Здорова людина», «Плутанка». В ролях експертів усного журналу побували батьки, поліцейські, студенти , медичний працівник, волонтер… Саме вони розповіли учням чому ніколи не курили, а шкідливі звички-це шлях у безодню.
Молодші учасники зустрічі прийшли до висновку: « Що життя у кожного одне,неповторне, яке подарували батьки.Тому наше здоров’я буде залежати від того,якими законами ми будемо будувати наше життя».
15.11.22р.
Подобінська С.О.
Доброта - найбільша цінність нашого життя.Її неможливо купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку.Нашому народові завжди були притаманні чуйність, доброта, милосердя. Вважалося цілком закономірним і природним допомагати нещасним,знедоленим,давати притулок бездомним,ділитися з голодним шматком хліба,захищати скривдженого,немічного або старого.
Учні 2 класу гімназії с.Мишлятичі,подорожуючи Країною добра, пройшли стежкою Доброти,побували на квітковій галявині Настрою,заглянули в яр Мудрості,відвідали ліс Глибокої Думки, піднялися на гору Наполегливості,милувалися озером Поезії,відпочили на поляні Підсумків.
Школярі зробили висновок :
милосердя і доброта - два крила,на яких тримається людство.Для того, щоб іти тими шляхами,які ви обрали,необхідно дарувати людям добро,радість і не чекати віддачі.
14.11.2022р.
Вчитель 2 класу
Сціра Т.М.
Вчитель української мови та літератури
Ящишин Олександра Василівна,
09.11.2022р
Як море починається з річки, так рідна мова починається з писемності.
А мова – це душа народу,
Народ без мови – не народ», - писав український поет Володимир Сосюра.
Учні 6 класу в День української писемності та мови провели для школярів гімназії навчальне театралізоване дійство «Країна Орфографія». Учитель Джмелик учив грамоти цікавого і допитливого Метелика. До уроку дослухалися інші комахи та пташки.
Артистично ролі грали школярики, а саме: Мудрагеля Сергій, Бождан Максим, Єдинак Денис, Миляник Катерина, Ліпецька Олена, Ящишин Максим.
Святковості та ліричності виставі додала пісня про солов’їну рідну мову у виконанні шестикласників.
Найактивніші учасники дійства були нагороджені грамотами з нагоди Дня писемності та мови, які учням вручила керівниця гімназії Оксана Романівна Мудрагеля.
Свято закінчилося, а враженнями від нього ще довго будуть ділитися як виконавці, так і глядачі.
Учитель української мови
Токарчик Надія Михайлівна
09.11.2022
У День української писемності та мови, що відзначається в Україні 9 листопада, традиційно відбувся ХХІІ Радіодиктант національної єдності. Приєднатися до написання Всеукраїнського диктанту могли всі охочі. Ця акція не має на меті перевірки грамотності, а задумана як своєрідний флешмоб єднання навколо рідної мови, нашої неньки України.
Радіодиктант був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка Ірина Цілик. Текст диктанту був присвячений рідному дому. Така тема розчулила до глибини душі: згадались переміщені із Донецької області, котрі покинули рідну домівку й тимчасово проживали у приміщенні гімназії.
Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку та найрізноманітніших професій. Учасники освітнього процесу гімназії с. Мишлятичі, затамувавши подих та вслухаючись у голос народної артистки, Героя України Ади Роговцевої, писали диктант «Твій дім» з любов’ю (дехто зі сльозами), але усі разом – із вірою у ПЕРЕМОГУ.
Вчитель української мови і
літератури Ящишин О. В.
09.11.2022р.
Мова- одне з найцінніших надбань,які створили і залишили наші предки.Мова є душею нації,її генетичним кодом.
9 листопада -День української мови та писемності.Це свято нині крокує державою по-особливому.Кожен громадянин України сьогодні відчуває свою причетність до свого народу,до своєї мови.Мова - це інструмент,який об‘єднує націю в єдине ціле.
Рідна мова - це мова батька,мова мами, мова народу,мова серця.
До Дня української мови та писемності учні 2 класу гімназії с.Мишлятичі виготовили буклети: «Мова -наш генетичний код», «Зробімо українську модною разом», «Мова -серце нації»,
спільними зусиллями створили лепбук «9 листопада - День української мови та писемності»,стали учасниками Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Всеосвіта Осінь-2022» з української мова,перевірили свої знання у мовознавчій вікторині «Передаймо нащадкам наш скарб - рідну мову».
День української писемності об‘єднує дітей , показує почуття патріотизму,любові до рідної мови та своєї Батьківщини.
11.09.2022
вчитель початкових класів
Сціра Т.М.
Мово! А що таке мова? Це найдорожче і найбільше добро кожного народу, в яку народ вкладає і своє давнє життя, і розум, і досвід, і почуття.
У четвертому класі (вчитель Мороз Л.Е) був проведений квест-гра "Подорож в країну Мовознавство". Четвертокласники, об'єднавшись у дві команди, брали участь у різноманітних і цікавих конкурсах. Діти дізнались багато цікавих фактів про мову, збагатили свій словниковий запас. Гра пройшла цікаво, діти задоволені.
09.11.2022
Вчитель 4 класу
Мороз Л.Е.
ДЕНЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Участь здобувачів освіти в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення шкільної молоді до процесів, що відбуваються у нашому суспільстві. Школа – це модель майбутнього суспільства. Учні потребують практичних навичок управлінської діяльності.
День учнівського самоврядування напередодні Дня вчителя запропонувала провести дев’ятикласниця Христина Мудрагеля, лідер шкільного самоврядування гімназії с. Мишлятичі. Такий захід дасть можливість учням відчути себе в ролі вчителя, бо Вчитель — це не просто складна та важлива професія, це справжня місія. Разом з педагогом-організатором Ящишин Олександрою Василівною було обговорено розклад уроків, форми та методи їх проведення.
Для того, щоб уроки проходили у звичному режимі, потрібна була ретельна підготовка. Учні ознайомилися із навчальним матеріалом, при допомозі наставників склали конспекти уроків, детально обговорили завдання, які потрібно виконати дітям.
Нетерпляче чекали учні цього дня та хвилювалися, адже це дуже відповідальний день для дев'ятикласників. Заступник керівника гімназії Строган Людмила Іванівна привітала старшокласників, побажала дітям успішної реалізації своїх планів, набуття позитивного досвіду. Робочий час виявився нелегким, але успішним.
День учнівського самоврядування назавжди запам’ятається нашим дітям, бо це круті відчуття, позитивний настрій, неймовірні враження для здобувачів освіти і педагогів.
Педагог-організатор
Ящишин Олександра Василівна;
29.09.2022р.
Свято Осені
Традиційно, як і кожного року, у гімназії с.Мишлятичі 23 вересня 2022р. відбулося свято Осені, яке підготували учні 5 класу під керівництвом класного керівника Вітик О.М.
Чарівна осінь у ролі Христини Побережної запрошувала до танців, виконання пісень, зачаровувала всіх своєю гарною розповіддю про красу Осені, її багатство.
Різноманіття овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів школи, які організували ярмарку-виставку осінніх дарів. Зароблені кошти на ярмарку в сумі 4300 гривень будуть передані на підтримку ЗСУ. Невеличка концертна програма про Гарбузових родичів та базарних торгашів справді порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Сценки, пронизані любов’ю до рідного краю, ліричністю та гумором, створили справді святкову атмосферу. Програма святкового заходу була яскравою та з музичними композиціями. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.
Не покидай нас, золотисто-сонячна Королево садів і полів! Ще так хочеться насолодитись твоїм теплом і щедрістю дарів! Хай не летять у вирій журавлі! Сьогодні Свято присвятили ми Тобі!
23.09.2022р.
Класний керівник 5 класу
Вітик О.М.
Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати у школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом традиційно
у закладі проводиться Олімпійський тиждень.
Цього року з 19 по 23 вересня на спортивному майданчику гімназії с. Мишлятичі відчувався не лише дух перемоги, а й неймовірні емоції та підтримка вболівальників. Учні змагалися у спритності та витривалості, а також мали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
Проведені уроки здоров’я на тему «Олімпійські чемпіони України», години спілкування «Разом до Перемоги!», вікторина: «Здоровим бути – зі спортом дружити», квест «У пошуках спортивних скарбів». Для початкової школи були представлені презентації та відеоролики: «Історія Олімпійських ігор», «Досягнення українських спортсменів». Учні 5-7 змагались в естафетах «Коктейль здоров`я». Школярі 8-9 класів брали участь у турнірах з волейболу, тенісу та шашок. Побажаємо учням успіху в подальших звершеннях, адже спортивне життя здобувачів освіти не обмежується одним тижнем, попереду у кожного ще багато спортивних досягнень!
Вчитель фізичної культури
Бождан Ірина Володимирівна
23.09.2022
22.09.2022р. на базі Волицького НВК відбувся спортивно-масовий захід, присвячений ОЛІМПІЙСЬКОМУ ТИЖНЮ. У цьому ігровому святі брали участь 50 учнів 5-7 класів із 8 шкіл Шегинівської сільської ради. Змагання проходили з таких видів: біг, стрибки зі скакалкою, стрибки у довжину з місця, човниковий біг та командні естафети.
Ліпецька Олена, Лисович Юрій, Люля Віталій та Парадівський Максим захищали честь гімназії та здобули не одну перемогу. Діти були нагороджені грамотами і медалями. Учні дуже раділи живому спілкуванню з ровесниками та можливості долучитися до популяризації Олімпійських цінностей.
Пишаємося тим, що маємо таких чудових, сильних, спритних учнів.
Пам’ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота, і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення мрії. Бажаємо кожному із вас обов’язково її досягти.
Вчитель фізичної культури
Бождан Ірина Володимирівна
23.09.2022
Найдорожчим є людське життя і мирне небо. Війна навчила нас цінувати теперішнє, прагнути майбутнього.
Нині Україна має першочергову ціль – мир в країні, а маленькі українці роблять її ближчою.
У День МИРУ першокласники разом із вчителем Зінько Світланою Михайлівною підготували флешмоб "Голуб миру летить в Україну".
Живи, Україно!
Благаю, живи!
Я знаю ти втомлена, ненько!
Побита, скалічена днями війни...
...Та в тебе ще б'ється серденько....
Все буде Україна!!! Дякуємо Збройним Силам за захист і боротьбу!
Зінько С. М.,
класний керівник 1 класу
Традиційно 21 вересня відзначають Міжнародний день миру.
Сьогодні мир в Україні не абстрактне бажання, а усвідомлена мета, ціль усіх громадян нашої країни.
З нагоди Дня миру учні 2 класу гімназії с. Мишлятичі розповідали вірші про мир, складали асоціативний кущ «Мир - це…», писали побажання на символічних голубах, виготовлених власноруч, створили виставку робіт на галявині творчості «Діти України за мир на Землі».
Це свято покликане зобов‘язати кожного не тільки задуматись, але й зробити будь-яку маленьку справу заради спокою на Землі. Адже найбільше в світі щастя - це МИР!
Класний керівник 2 класу Т.М.Сціра
Символи миру на жовто-блакитних барвах красувалися у долоньках дошкільнят. Діти під керівництвом вихователя Осідач Зеновії Дмитрівни повторювали віршовані рядки:
Хочемо, щоб діти світу
сонечку могли радіти;
Щоб усі були здорові.
І росли ми у любові.
Як добре, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.
Боже, почуй молитви маленьких діточок, збережи Україну! Подай, Боже, мир і спокій нашій країні!
Осідач Зеновія Дмитрівна,
вихователь дошкільної групи
У День миру учні 3 класу із вчителем Грицалик Оксаною Іванівною власноруч вирізали голубів, щоб доєднатися до флешмобу «Ми за мир!». А ще символічного голуба, що несе довгожданий мир, діти захистили жовто-синіми долоньками.
Як хочеться до рідної землі
Любов’ю чисте небо прихилити,
Наблизити жадані мирні дні –
Щоб хлопці вижили у цій війні,
Й знов щасливо жили і дорослі й діти.
Класний керівник 3 класу
Грицалик Оксана Іванівна
У нелегкий час для України День миру є особливий. Бажання миру – найбільша мрія кожного. Ми слідкуємо за інформацією про ситуацію у нашій державі, підтримуємо наших захисників, радіємо успіхам ЗСУ, складаємо молитви за ПЕРЕМОГУ. У Міжнародний день миру класним керівником 8 класу Ящишин Олександрою Василівною проведено квест «Наші серця закликають до миру».
Школярі об’єдналися у дві команди. Завдання для команд були різні: «Україна єдина» - за дві хвилини записати якомога більше областей України, «Україна й фольклор» - скласти із слів прислів’я, «Історична Україна» - скласти хронологічну таблицю, використовуючи підказки, «Моя Україна» - скласти із пазлів карту держави.
З вірою у перемогу та у щасливе майбутнє восьмикласники створили серце, у яке запросили голуба миру:
Я маю в серці мрію щиру:
Хай тихо стане в нас від миру,
І буде тихе щастя скрізь Без криків, пострілів і сліз.
Україна - країна незламних! Слава Україні!
Ящишин Олександра Василівна,
класний керівник 8 класу;
21.09.2022р.
Сьогодні кожен українець молиться за мир, за мирне існування, за право жити у власній державі ,адже її незалежність виборюють потом та кров'ю наші захисники.Тому саме сьогодні 21 вересня старшокласники гімназії під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва та соціального педагога Подобінської С.О. підготували малюнки з голубами, які є символом миру, а також взяли участь у флешмобі "Ми - за Мир".
21.09.2022
вчитель образотворчого мистецтва
Подобінська Світлана Остапівна
Перше вересня – день особливий
Для усіх, хто іде до школи.
Дощовий він, чи сонячний, може,-
Не забудеш його ніколи!
Новий навчальний рік розпочався!
На шкільному подвір'ї гамірно – зібралася вся спільнота. Урочисто запрошують першокласників з батьками та першою вчителькою Світланою Михайлівною, материнське серце якої буде зігрівати діточок упродовж чотирьох років. Шкільна родина оплесками зустріла першокласників, таких сміливих і енергійних, радісних і позитивних.
Привітання від т.в.о. керівника гімназії Строган Людмили Іванівни, слова Божого благословення від о. Богдана Тицейка, а також побажання міцного здоров’я, оптимізму, творчого натхнення, мирного неба від старости Мишлятицького старостинського округу Ліпецької Мирослави Євстахівни звучали для всіх учасників освітнього процесу.
Восьмикласниця Пакліковська Марія в образі України-неньки висловила щиру подяку захисникам-землякам, випускникам школи, за їх героїзм, за сонце у шкільнім вікні, за початок навчального року.
Нехай цей день стане для всіх учасників освітнього процесу Днем великих надій!
Дякуємо Воїнам, що тримають небо над нами!
Миру всім нам! Все буде Україна!
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com